La dansa catalana (2010 - 2020)

Programa musical Direcció i presentació: Joan Teixidor Durada: 60 minuts Programa dedicat al món de la sardana amb diferents apartats : biografies de compositors, novetats musicals i tota la informació de l’agenda sardanista.
Joan Teixidor condueix aquest programa des de fa més de 30 anys. Programa dedicat al món de la sardana amb diferents apartats : biografies de compositors, novetats musicals i tota la informació de l’agenda sardanista
Edició 637.
Programa emès el 20 de gener de 2018. Biogradies dedicades a Simó Gratacos, Lluís Pujals i Artur Rimbau.
Edició 636.
Programa emès el 13 de gener de 2018. Espai dedicat a: Josep Vicens “Xaxu”, Martirià Font i Josep Coll Ferrando.
Edició 635.
Programa emès el 6 de gener de 2018. Espai dedicat a: Joan Andreu, Joan Roca i Carles Santiago.
Edició 634.
Programa emès el 30 de desembre de 2017. Espai dedicat a: Adolf Cabané, Just Renom, Esteve Palet Ribas i Bartomeu Vallmajó.
Edició 633.
Programa emès el 23 de desembre de 2017. Espai dedicat a: Pau Casals, Pere Rigau i Jaume Tapias.
Edició 632.
Programa emès el 16 de desembre de 2017. Espai dedicat a: Josep Vicens Busquets, Joan Fontàs i Àngel Noguera.
Edició 631.
Programa emès el 9 de desembre de 2017. Espai dedicat a: Montserrat Pujolar, Emili Juanals i Jaume Ventura Tort.
Edició 630.
Programa emès el 2 de desembre de 2017. Espai dedicat a: Albert Taulé, Conrad Saló i Enric Vilà.
Edició 629.
Programa emès el 25 de novembre de 2017. Espai dedicat a: Josep Maria Roglan, Joan Amils i Fèlix Martínez Comín.
Edició 628.
Programa emès el 18 de novembre de 2017. Espai dedicat a: Josep Maria Tarridas, Joan Manel Margafef i Joan Gibert.
Edició 627.
Programa emès l'11 de novembre de 2017. Espai dedicat a: Josep Conangla, Felip Cervera i Raimon Sabater.
Edició 626.
Programa emès el 4 de novembre de 2017. Espai dedicat a: Xavier Forcada, Josep Mª Vilarrasa i Francesc Riumalló.
Edició 625.
Programa emès el 28 d’octubre de 2017. Biografies dedicades a Josep Pallisera, Salvador Massó i Josep Capell.
Edició 624.
Programa emès el 21 d'octubre de 2017. Espai dedicat a: Jesús Ventura, Pere Mercader i Francesc Cassú.
Edició 623.
Programa emès el 14 d'octubre de 2017. Espai dedicat a Joan Roure, Albert Martí i Josep Mª Cervera.
Edició 622.
Programa emès el 7 d'octubre de 2017. Espai dedicat a Joan Segura, Rafael Martínez Valls i Francesc Vilaró.
Edició 621.
Programa emès el 30 de setembre de 2017. Programa dedicat a: Josep Maria Baiges, Florenci Trullàs, Agustí Causí i Josep Viader.
Edició 620.
Programa emès el 23 de setembre de 2017. Programa dedicat a Lluís Cavalleria i Josep Serra.
Edició 619.
Programa emès el 16 de setembre de 2017. Programa dedicat a: Josep Cots, Dani Gasulla i Joaquim Hostench.
Edició 618.
Programa emès el 9 de setembre de 2017. Programa dedicat a Narcís Frigola, Enric Sans i Narcís Costa Horts.
Edició 617.
Programa emès el 2 de setembre de 2017. Programa dedicat a Ramon Vilà, Francesc Xavier Cassanyes i Jordi Paulí.
Edició 616.
Programa emès el 26 d'agost de 2017. Espai dedicat a Josep Blanch Reynalt, Joan Làzaro, Jaume Roca Delpech i Pere Fontàs.
Edició 615.
Programa emès el 19 d'agost de 2017. Biografies dedicades a: Pere Mercader Terrades, Lluís Lloansí i Sigfrid Galbany.
Edició 614.
Programa emès el 12 d'agost de 2017. Biografies dedicades a: Serra Oribé, Jànio Marti i Josep Solà Sànchez.
Edició 613.
Programa emès el 5 d'agost de 2017. Biografies dedicades a: Jaume Miralles, Narcís Juanola i Eduard Sendra.
Edició 612.
Programa emès el 29 de juliol de 2017. Programa dedicat a: Rosend Palmada, Francesc Juanola, Alfred Abad i Enric Casals.
Edició 611.
Programa emès el 22 de juliol de 2017. Programa dedicat a: Josep Gravalosa, Santiago Bañeras i Josep Cassú.
Edició 610.
Programa emès el 15 de juliol de 2017. Biografies dedicades a: Rafel Figueras, Florenci Mauné, Manel Saderra Puigferrer i Amadeu Cuadrado.
Edició 609.
Programa emès el 8 de juliol de 2017. Biografies dedicades a: Josep Joli, Josep Antoni López i René Picamal.
Edició 608.
Programa emès l'1 de juliol de 2017. Biografies dedicades a: Francesc Gutsens, Lluís Moreno Pallí i Agustí Serratacó.

Sèries

  • Històries viscudes (1998 - 2007)
    Programa musical Direcció i realització: Jordi Prat Durada: 60 minuts Un bon guió al servei de la música menys popular però que té el comú denominador de la qualitat.
  • Gent (1997-1999)
    Programa d’entrevistes Idea original: Manel Cerdà Direcció i Realització : Consol Martínez Realització tècnica : Abel Espinosa i Óliver Martín Durada: 30 minuts L'entrevista a una persona de Palamós, sense cap projecció ni càrrec, desconeguts per la gran majoria, però amb coses per explicar.
  • Naturalment (1997 - 1998)
    Programa informatiu de divulgació Dirigit i presentat: Josep Vilanova. Biòleg. Programa informatiu i divulgatiu Durada: 30 minuts La sèrie presentava, a través de blocs informatius i d’entrevistes, diferents temes. Residus, energies alternatives, espais naturals, etcètera.
  • Hostes vindran (1997- 2003)
    Programa d’entrevistes Realitzador de l’espai: Gerard Prohias Realització tècnica: Joan Cama (1997), Abel Espinosa (2002) Durada: 30 minuts Sèrie de programes del gènere d'entrevistes amb postproducció. Estrenat durant la programació de 1997. Guanyador del Premi Memorial Ignasi Ponti de l’any 1998.
  • El pas del temps (1997- 1999)
    Programa d’entrevistes Direcció i realització : Consol Martínez Durada: 30 minuts A partir de les entrevistes als personatges convidats es relataven llocs, costums i curiositats d'anys passats.
  • Històries de Palamós (2003 - 2004)
    Programa cultural Direcció i guions: Manel Cerdà Realització tècnica: Abel Espinosa Durada: 30 minuts Producció basada en guions originals i en històries basades en investigacions històriques.
  • Arrel jove (2002-2003)
    Programa cultural Direcció i edició: Jordi Rodríguez Realització tècnica: Abel Espinosa Durada: 20 minuts Programa realitzat per dos equips de joves provinents dels cicles de 1r i 2n de batxillerat dels centres Vedruna i IES Palamós.
  • De cine (2002 - 2003)
    Direcció i realització: Martí Sansabrià i Paco Vilallonga Realització tècnica : Abel Espinosa Durada : 30 minuts Programa d'entrevistes a especialistes, cinèfils i personatges relacionats amb el món del cinema.
  • Sabíeu què? (1999-2001) (2004-2005)
    Programa cultural Direcció: Manel Cerdà. Documentació: Pere Trijueque Realització Tècnica: Abel Espinosa Presentació: Consol Martínez i Manel Cerdà Durada: 25 minuts Programa basat en els treballs de recerca de l’historiador Pere Trijueque i Fonalleras.
  • El teu país (2002 - 2003)
    Programa informatiu i cultural Direcció i realització: Pere Carreras Durada: 30 minuts La sèrie presenta una varietat de reportatges tractant aspectes del present i del passat de l’Empordà.

Fem servir cookies per a millorar els nostres serveis, cerques i informació mostrada. Si segueix navegant, considerem que n'accepta el seu ús. Aquest missatge no es tornarà a mostrar.

Més informació...