La dansa catalana (2010 - 2020)

Programa musical Direcció i presentació: Joan Teixidor Durada: 60 minuts Programa dedicat al món de la sardana amb diferents apartats : biografies de compositors, novetats musicals i tota la informació de l’agenda sardanista.
Joan Teixidor condueix aquest programa des de fa més de 30 anys. Programa dedicat al món de la sardana amb diferents apartats : biografies de compositors, novetats musicals i tota la informació de l’agenda sardanista
Edició 642.
Programa emès el 24 de febrer de 2018. Espai dedicat a: Josep Mª del Rio, Josep Prenafeta, Lluís Buscarons i Josep Saderra.
Edició 641.
Programa emès el 17 de febrer de 2018. Espai dedicat a: Vicenç Bou, Eduard Martí Teixidor i Enric Riera.
Edició 640.
Programa emès el 10 de febrer de 2018. Biografies dedicades a: Jaume Cristau, Josep Maria Soler i Josep Maria Damunt.
Edició 639.
Programa emès el 3 de febrer de 2018. Biografies dedicades a: Cassià Casademont, Manuel Oltra i Jaume Vilà Melich.
Edició 638.
Programa emès el 27 de gener de 2018. Espai dedicat a: Lluís Cotxo, Josep Bosch, Josep Navarro i Ricard Viladesau.
Edició 637.
Programa emès el 20 de gener de 2018. Biogradies dedicades a Simó Gratacos, Lluís Pujals i Artur Rimbau.
Edició 636.
Programa emès el 13 de gener de 2018. Espai dedicat a: Josep Vicens “Xaxu”, Martirià Font i Josep Coll Ferrando.
Edició 635.
Programa emès el 6 de gener de 2018. Espai dedicat a: Joan Andreu, Joan Roca i Carles Santiago.
Edició 634.
Programa emès el 30 de desembre de 2017. Espai dedicat a: Adolf Cabané, Just Renom, Esteve Palet Ribas i Bartomeu Vallmajó.
Edició 633.
Programa emès el 23 de desembre de 2017. Espai dedicat a: Pau Casals, Pere Rigau i Jaume Tapias.
Edició 632.
Programa emès el 16 de desembre de 2017. Espai dedicat a: Josep Vicens Busquets, Joan Fontàs i Àngel Noguera.
Edició 631.
Programa emès el 9 de desembre de 2017. Espai dedicat a: Montserrat Pujolar, Emili Juanals i Jaume Ventura Tort.
Edició 630.
Programa emès el 2 de desembre de 2017. Espai dedicat a: Albert Taulé, Conrad Saló i Enric Vilà.
Edició 629.
Programa emès el 25 de novembre de 2017. Espai dedicat a: Josep Maria Roglan, Joan Amils i Fèlix Martínez Comín.
Edició 628.
Programa emès el 18 de novembre de 2017. Espai dedicat a: Josep Maria Tarridas, Joan Manel Margafef i Joan Gibert.
Edició 627.
Programa emès l'11 de novembre de 2017. Espai dedicat a: Josep Conangla, Felip Cervera i Raimon Sabater.
Edició 626.
Programa emès el 4 de novembre de 2017. Espai dedicat a: Xavier Forcada, Josep Mª Vilarrasa i Francesc Riumalló.
Edició 625.
Programa emès el 28 d’octubre de 2017. Biografies dedicades a Josep Pallisera, Salvador Massó i Josep Capell.
Edició 624.
Programa emès el 21 d'octubre de 2017. Espai dedicat a: Jesús Ventura, Pere Mercader i Francesc Cassú.
Edició 623.
Programa emès el 14 d'octubre de 2017. Espai dedicat a Joan Roure, Albert Martí i Josep Mª Cervera.
Edició 622.
Programa emès el 7 d'octubre de 2017. Espai dedicat a Joan Segura, Rafael Martínez Valls i Francesc Vilaró.
Edició 621.
Programa emès el 30 de setembre de 2017. Programa dedicat a: Josep Maria Baiges, Florenci Trullàs, Agustí Causí i Josep Viader.
Edició 620.
Programa emès el 23 de setembre de 2017. Programa dedicat a Lluís Cavalleria i Josep Serra.
Edició 619.
Programa emès el 16 de setembre de 2017. Programa dedicat a: Josep Cots, Dani Gasulla i Joaquim Hostench.
Edició 618.
Programa emès el 9 de setembre de 2017. Programa dedicat a Narcís Frigola, Enric Sans i Narcís Costa Horts.
Edició 617.
Programa emès el 2 de setembre de 2017. Programa dedicat a Ramon Vilà, Francesc Xavier Cassanyes i Jordi Paulí.
Edició 616.
Programa emès el 26 d'agost de 2017. Espai dedicat a Josep Blanch Reynalt, Joan Làzaro, Jaume Roca Delpech i Pere Fontàs.
Edició 615.
Programa emès el 19 d'agost de 2017. Biografies dedicades a: Pere Mercader Terrades, Lluís Lloansí i Sigfrid Galbany.
Edició 614.
Programa emès el 12 d'agost de 2017. Biografies dedicades a: Serra Oribé, Jànio Marti i Josep Solà Sànchez.
Edició 613.
Programa emès el 5 d'agost de 2017. Biografies dedicades a: Jaume Miralles, Narcís Juanola i Eduard Sendra.

Sèries

  • La dansa catalana (2009)
    Programa musical Direcció i presentació: Joan Teixidor Durada: 60 minuts
  • El Viatger (1989)
    Obra radiofònica Autor: Enric Álvarez. Veus: Miguel López, Martí Maria Un dels programes més antics que es conserven a la fonoteca de l'emissora.
  • Fil directe (1992 - 1993)
    Espai editorial d'opinió Direcció i edició: Manel Cerdà Espai dedicat a l'anàlisi de l'actualitat informativa d'interés general, sota el prisma de l'opinió personal de l'autor.
  • Trifàssic (1994 - 1997)
    Programa d'entreteniment Direcció i realització : Àlex Brull, Albert Font, Carles Ribas i Jordi Prat. Durada: 120 minuts Un programa molt `peculiar´ fruit del caràcter jove dels qui el feien a l´època.
  • Dialesport (1986 - 2002)
    Programa d’informació esportiva Direcció i realització : Lluís Frou, Pere Subirana, Jaume Mullor, Mario Robert, Albert Font, Abel Espinosa, Carles Ribas, Jordi Padrosa i Josep Soldado. ‘Dialesport’ és el nom dels programes d’informació esportiva, des de l’any 1986, quan Lluis Frou va presentar i dirigir els primers programes.
  • Crònica Nostra (1998-2004). L'Informatiu (2004-2012)
    Editors de l'informatiu des de l'any 1988: Lluís Frou, Manel Cerdà, Pere Subirana, Àngel Rodríguez, David Hornos, Joan Cama, Mario Robert, Josep Soldado, Pere Carreras, Jordi Rodríguez, Marc Boada i Carles Ribas. En les temporades en què s’ha emès, es va perfilar com un espai divulgatiu d’informacions d’interès essencialment local.
  • La Paradeta (1987 - 1991)
    Programa d’entreteniment Direcció i realització : Joan Cama Realització tècnica: Vicenç Calderon i Santi Zurita Durada: 180 minuts El primer programa magazín de tarda que va emetre l'emissora.
  • Segona Plana (1990 - 1997)
    Direcció i presentació: Joan Cama Control tècnic: Xavi Núñez, Óliver Martín i Abel Espinosa Emissió: de dilluns a divendres de 16.00 a les 18.00 h. El magazín precursor de la programació informativa i d'entreteniment de la franja de tarda, que encara avui es maté com l'oferta de contingut de l'emissora.
  • Reservat als socis (1997-1998)
    Programa d'entrevistes Direcció i realització: Dolors Martos Realització tècnica : Abel Espinosa i Óliver Martín Durada: 30 minuts Sèrie d'entrevistes a personatges locals d'aquells anys, relacionats amb les entitats socials locals.
  • Duduà (1990 - 1991)
    Programa d’entrevistes Direcció i realització : Manel Cerdà i Joan Cama Durada: 60 minuts Un programa d’entrevistes en directe realitzat mitjançant unitat mòbil des de terrasses de restaurants de Palamós.

Fem servir cookies per a millorar els nostres serveis, cerques i informació mostrada. Si segueix navegant, considerem que n'accepta el seu ús. Aquest missatge no es tornarà a mostrar.

Més informació...