La dansa catalana (2010 - 2019)

Programa musical Direcció i presentació: Joan Teixidor Durada: 60 minuts Programa dedicat al món de la sardana amb diferents apartats : biografies de compositors, novetats musicals i tota la informació de l’agenda sardanista.
Joan Teixidor condueix aquest programa des de fa més de 30 anys. Programa dedicat al món de la sardana amb diferents apartats : biografies de compositors, novetats musicals i tota la informació de l’agenda sardanista
Edició 663.
Programa emès el 21 de juliol de 2018. Espai dedicat a Josep Gravalosa, Josep Cassú i Tomàs Berdier.
Edició 662.
Programa emès el 14 de juliol de 2018. Espai dedicat a: Florenci Mauné, Albert Font i Rafel Figueras.
Edició 661.
Programa emès el 7 de juliol de 2018. Espai dedicat a: Josep Aguiló, Josep Antoni López i Francesc Gutsens.
Edició 660.
Programa emès el 30 de juny de 2018. Espai dedicat a Lluís Moreno Pallí, Agustí Serratacó, Agapit Torrent i Jaume Bonaterra.
Edició 659.
Programa emès el 23 de juny de 2018. Espai dedicat a Francesc Safont, Francesc Camps i Ramon Oliveras.
Edició 658.
Programa emès el 16 de juny de 2018. Espai dedicat a: Narcís Paulís, Joan Vilajuliu i Domènec Moner.
Edició 657.
Programa emès el 9 de juny de 2018. Espai dedicat a: Martí Llosent, Isidre Fabra i Lluís Albert.
Edició 656.
Programa emès el 2 de juny de 2018.
Programa dedicat a les estrenes del 31 aplec de Sant Feliu de Guíxols.
Edició 655.
Programa emès el 26 de maig de 2018. Biografies dedicades a: Frederic Guisset, Antoni Carcellé i Emili Saló.
Edició 654.
Programa emès el 19 de maig de 2018. Espai dedicat a la final de la Sardana de l'any 2017.
Edició 653.
Programa emès el 12 de maig de 2018. Espai dedicat a: Joaquim Soms, Antoni Juncà i Antoni Mas.
Edició 652.
Programa emès el 5 de maig de 2018. Espai dedicat a: Joan Puig, Antoni Giner i Marcel Artiaga.
Edició 651.
Programa emès el 28 d'abril de 2018. Espai dedicat a: Francesc Garcia, Joaquim Ferrer, Agustí Borgunyó i Frederic Sirés.
Edició 650.
Programa emès el 21 d'abril de 2018. Espai dedicat a: Enric Barnosell, Joan Jordi Beumala i Carles Rovira.
Edició 649.
Programa emès el 14 d'abril de 2018. Espai dedicat a: Tomàs Gil, Pau Sicart i Jordi Leon.
Edició 648.
Programa emès el 7 d'abril de 2018. Espai dedicat a: Josep Mª Bernat, Jaume Cunilles i Eduard Toldrà.
Edició 647.
Programa emès el 31 de març de 2018. Espai dedicat a Max Havart, Antoni Ros Marbà, Jaume Burjachs i Josep Maria Boix.
Edició 646.
Programa emès el 24 de març de 2018. Espai dedicat a: Joan Lloansí, Pere Masats i Jaume Pons.
Edició 645.
Programa emès el 17 de març de 2018. Espai dedicat a: Josep Font Sabaté, Pau Càmara i Josep Albertí.
Edició 644.
Programa emès el 10 de març de 2018. Espai dedicat a: Juli Garreta, Jordi Molina i Miquel Prim.
Edició 643.
Programa emès el 3 de març de 2018. Espai dedicat a: Joaquim Serra, Miquel Tudela i Enric Ortí.
Edició 642.
Programa emès el 24 de febrer de 2018. Espai dedicat a: Josep Mª del Rio, Josep Prenafeta, Lluís Buscarons i Josep Saderra.
Edició 641.
Programa emès el 17 de febrer de 2018. Espai dedicat a: Vicenç Bou, Eduard Martí Teixidor i Enric Riera.
Edició 640.
Programa emès el 10 de febrer de 2018. Biografies dedicades a: Jaume Cristau, Josep Maria Soler i Josep Maria Damunt.
Edició 639.
Programa emès el 3 de febrer de 2018. Biografies dedicades a: Cassià Casademont, Manuel Oltra i Jaume Vilà Melich.
Edició 638.
Programa emès el 27 de gener de 2018. Espai dedicat a: Lluís Cotxo, Josep Bosch, Josep Navarro i Ricard Viladesau.
Edició 637.
Programa emès el 20 de gener de 2018. Biogradies dedicades a Simó Gratacos, Lluís Pujals i Artur Rimbau.
Edició 636.
Programa emès el 13 de gener de 2018. Espai dedicat a: Josep Vicens “Xaxu”, Martirià Font i Josep Coll Ferrando.
Edició 635.
Programa emès el 6 de gener de 2018. Espai dedicat a: Joan Andreu, Joan Roca i Carles Santiago.
Edició 634.
Programa emès el 30 de desembre de 2017. Espai dedicat a: Adolf Cabané, Just Renom, Esteve Palet Ribas i Bartomeu Vallmajó.

Sèries

  • La dansa catalana (2009)
    Programa musical Direcció i presentació: Joan Teixidor Durada: 60 minuts
  • El Viatger (1989)
    Obra radiofònica Autor: Enric Álvarez. Veus: Miguel López, Martí Maria Un dels programes més antics que es conserven a la fonoteca de l'emissora.
  • Fil directe (1992 - 1993)
    Espai editorial d'opinió Direcció i edició: Manel Cerdà Espai dedicat a l'anàlisi de l'actualitat informativa d'interés general, sota el prisma de l'opinió personal de l'autor.
  • Trifàssic (1994 - 1997)
    Programa d'entreteniment Direcció i realització : Àlex Brull, Albert Font, Carles Ribas i Jordi Prat. Durada: 120 minuts Un programa molt `peculiar´ fruit del caràcter jove dels qui el feien a l´època.
  • Dialesport (1986 - 2002)
    Programa d’informació esportiva Direcció i realització : Lluís Frou, Pere Subirana, Jaume Mullor, Mario Robert, Albert Font, Abel Espinosa, Carles Ribas, Jordi Padrosa i Josep Soldado. ‘Dialesport’ és el nom dels programes d’informació esportiva, des de l’any 1986, quan Lluis Frou va presentar i dirigir els primers programes.
  • Crònica Nostra (1998-2004). L'Informatiu (2004-2012)
    Editors de l'informatiu des de l'any 1988: Lluís Frou, Manel Cerdà, Pere Subirana, Àngel Rodríguez, David Hornos, Joan Cama, Mario Robert, Josep Soldado, Pere Carreras, Jordi Rodríguez, Marc Boada i Carles Ribas. En les temporades en què s’ha emès, es va perfilar com un espai divulgatiu d’informacions d’interès essencialment local.
  • La Paradeta (1987 - 1991)
    Programa d’entreteniment Direcció i realització : Joan Cama Realització tècnica: Vicenç Calderon i Santi Zurita Durada: 180 minuts El primer programa magazín de tarda que va emetre l'emissora.
  • Segona Plana (1990 - 1997)
    Direcció i presentació: Joan Cama Control tècnic: Xavi Núñez, Óliver Martín i Abel Espinosa Emissió: de dilluns a divendres de 16.00 a les 18.00 h. El magazín precursor de la programació informativa i d'entreteniment de la franja de tarda, que encara avui es maté com l'oferta de contingut de l'emissora.
  • Reservat als socis (1997-1998)
    Programa d'entrevistes Direcció i realització: Dolors Martos Realització tècnica : Abel Espinosa i Óliver Martín Durada: 30 minuts Sèrie d'entrevistes a personatges locals d'aquells anys, relacionats amb les entitats socials locals.
  • Duduà (1990 - 1991)
    Programa d’entrevistes Direcció i realització : Manel Cerdà i Joan Cama Durada: 60 minuts Un programa d’entrevistes en directe realitzat mitjançant unitat mòbil des de terrasses de restaurants de Palamós.

Fem servir cookies per a millorar els nostres serveis, cerques i informació mostrada. Si segueix navegant, considerem que n'accepta el seu ús. Aquest missatge no es tornarà a mostrar.

Més informació...